Aktuality

02.03.2010

Zdravé hubnutí

.

Pravidla hubnutí

Pravidelný pohyb, vhodně zvolená strava a odpočinek jsou podmínkami pro správné a bezpečné hubnutí. Většinou lidi chtějí všechno hned. V případě hubnutí by mohlo dojít k poškození zdraví nerozumným přístupem k hubnutí. Není zdravé hubnout rychle. Je třeba do svého životního stylu přidat určitá pravidla, která jej pomohou změnit a vás uspokojit v dosažení cíle - zhubnout! Pohyb by měl mít dvě složky. Jednu, která bude efektivně spalovat tuky a druhou, která posílí a současně protáhne celé tělo. Jako ideální způsob účinného hubnutí doporučuji kombinaci cvičení powerjógy (uvolnění, protažení a posílení těla) a spinning programu (efektivní aerobní aktivita). Nezačínejte zhurta, raději pozvolna a méně na začátku, aby si tělo zvyklo postupně na změnu, před kterou jste ho postavili.

Powerjóga

Často si lidé myslí, že cvičením jógy se zhubnout nedá, ale opak je pravdou. Pravidelným cvičením jednotlivých ásan (pozic) v dynamickém sledu pozdravu slunci, docílíte formování a tvarování postavy stejně jako při jiných druzích sportů. Jedná se o efektivní způsob zapojování těla v rámci pohybu a zlepšení fungování vnitřních procesů a stavu jednotlivých orgánů v těle (metabolismus, masáž vnitřních orgánů, zlepšení vylučování, povzbuzení průtoku lymfy tělem, zlepšení obranyschopnosti celého organismu). Navíc z hlediska svalů dojde pravidelným cvičením k jejich uvolnění, protažení a současně posílení. Svaly jsou potom vizuálně prodloužené, jemné a vytvářejí tak krásné linie těla. Během cvičení powerjógy je nutné plynule dýchat, bez zádrží dechu, což způsobuje poutání mysli. Je-li mysl připoutaná na nějaký podnět (dech) dochází k relaxaci a odpočinku. Cvičením tedy děláte dobře jak tělu, tak i mysli.

Cvičením powerjógy ke správnému fungování pánevního dna

Velký důraz klade powerjóga na umění plynule a kvalitně dýchat, na správné držení těla, na správné ovládání hlubokého svalového stabilizačního systému (především svaly břicha a pánevního dna), čímž se stává vhodnou prevencí proti problémům s vylučováním, inkontinencí, či problémů žen souvisejících s přechodem.

Restartujte své tělo

Powerjóga je klidné a plynulé cvičení jednotlivých ásan v rytmu dechu. Pozice na sebe plynule navazují a vytvářejí tak krátké sestavy, které souměrně rozvíjejí svalový korzet celého těla a umožňují každému cvičit tak, aby neubližovat svému tělu. V závislosti na řízeném dýchání dochází k rozvoji vitální kapacity plic a ekonomizaci práce srdce. V józe dech řídíte a dýcháte hlouběji než v běžném životě, ale neznamená to, že přijímáte s nádechem více kyslíku. Cíleně způsobujete v těle nedostatek kyslíku a přebytek kysličníku uhličitého. Ač by se mohlo zdát, že tělu tímto neděláte dobře, naopak. Restartujete ho a ozdravujete.

.

zpět

 

Načerpejte novou energii právě u nás... chci sportovat

Aktuality