Aktuality

25.05.2010

Power jóga a hubnutí

Často si lidé myslí, že cvičením jógy se zhubnout nedá, ale opak je pravdou. Pravidelným cvičením jednotlivých ásan (pozic) v dynamickém sledu pozdravu slunci, docílíte formování a tvarování postavy stejně, jako při jiných druzích sportů. Jedná se o efektivní způsob zapojování těla v rámci pohybu a zlepšení fungování vnitřních procesů a stavu jednotlivých orgánů v těle (metabolismus, masáž vnitřních orgánů, vylučování, povzbuzení průtoku lymfy tělem, obranyschopnosti celého organismu). Navíc z hlediska svalů dojde pravidelným cvičením k jejich uvolnění, protažení a současně posílení. Svaly jsou potom vizuálně prodloužené, jemné a vytvářejí tak krásné linie těla. Během cvičení power jógy je nutné plynule dýchat a vědomě řídit svůj dech. To způsobuje poutání mysli. Je-li mysl připoutaná na nějaký podnět (dech) dochází k relaxaci a odpočinku.
.
Pohyb, který je prováděný při cvičení jógových ásan systémem power jógy (dynamické opakování pozic), je vědomý, klidný a plynulý a je rozvíjený v jednotlivých fázích dechu. Cvičením tedy neděláte dobře pouze tělu, ale i mysli. Velký důraz klade powerjóga na umění plynule a kvalitně dýchat, na správné držení těla, na správné ovládání hlubokého svalového stabilizačního systému (především svaly břicha a pánevního dna), čímž se stává vhodnou prevencí proti problémům s vylučováním, inkontinencí, či problémů u žen v důsledku souvisejících s přechodem.
.
Přijďte si zacvičit power jógu do Wellness centra ve Vrchlabí, kde pod dohledem odborně vyškolených instruktorů, zažijete power jógu naplno!  

zpět

 

Načerpejte novou energii právě u nás... chci sportovat

Aktuality