Aktuality

06.04.2011

Pilates je efektivní cvičení

Cvičení pilates je inovativní systém typu body-mind cvičení, který se vyvinul z principů rehabilitačního cvičení Josepha Pilatese. Cvičení pilates velmi účinně dokáže ovlivnit nejen váš vzhled, ale také to, jak se cítíte. Díky pilates můžete zejména dosáhnout svalové síly a pevnosti bez nutnosti vybudování nadměrné svalové hmoty, ideálních proporcí v oblasti stehen a vytouženého plochého břicha.

Pilates je vhodný pro osoby s vadným držením těla, je však nutné dbát na správné provedení, nejlépe za asistence zkušeného cvičitele, jinak si můžete uškodit. Správně a pomalu provedený cvik je v tomto cvičení upřednostněn před množstvím opakování plného chyb. Nejlepší provedení je doprovázeno správným dýcháním, které umocní výkon a efektivitu prováděného cviku. Pilates zlepšuje pružnost a efektivitu pohybu, což může přispět ke zmírnění bolestí zad, ale také zmírnění stresu.
 
Obdivujete krásné štíhlé postavy profesionálních tanečníků? Profesionální tanečníci využívají principy cvičení pilates po celá desetiletí. Klasické cvičení na budování svalové síly (posilování) spočívá v budování krátkých objemných svalů, v takovém případě je však tělo bohužel náchylnější k poškození.
 
Cílem pilates je zejména rozvoj "silného středu" neboli jádra těla, tedy posílení svalů trupu a svalů v oblasti páteře, dále prevence svalové nerovnováhy, která bývá často primární příčinou zranění a chronické bolesti zad.
 
Cvičení pilates můžete u nás navštívit v ÚTERÝ od 18:00 hodin. Na cvičení si přineste pohodlné oblečení, podložku (je také možnost zapůjčit), ručník a pohodovou náladu :-). Těšíme se na Vás.

zpět

 

Načerpejte novou energii právě u nás... chci sportovat

Aktuality