Aktuality

01.03.2010

Desatero Power jógy

.

1) PŘIJĎTE VČAS

Přizpůsobte Váš časový plán tak, abyste na lekci dorazili včas. Prokazujete tak respekt lektorovi, ostatním klientům i sami sobě a svému cvičení. Pokud se Vám výjimečně stane, že přijdete pozdě, vstupujte do místnosti potichu a nerušte hodinu hlasitým rozbalováním podložky. Nejlépe vyčkejte do skončení úvodní relaxace.

.

2) VHODNÉ OBLEČENÍ

Na cvičení se nejlépe hodí čisté pohodlné oblečení. Buďte připraveni, že se během lekce mohou provádět pozice, při kterých může některé oblečení ukázat více, než byste si přáli.

.

3) DODRŽOVÁNÍ ZÁKLADNÍ HYGIENY

Pokud můžete, před hodinou se osprchujte. Nepoužívejte parfém nebo jiné aromatické přípravky. Při dechových cvičení mohou výrazné vůně rušit. Někteří na ně mohou být dokonce alergičtí.

.

4) MLUVTE SE SVÝM LEKTOREM

Informujte jej o svých zdravotních problémech nebo omezeních (v soukormí). Řekněte, pokud cítíte v některé pozici bolest, aby Vám poradil jinou variantu.

.

5) CO NENÍ LEKTOR

Lektor Vám poradí s pozicemi a dechovým cvičením, není ale Váš lékař ani psycholog. Neočekávejte od něj více schopností, něž má.

.

6) NASLOUCHEJTE SVÉMU TĚLU

Nenuťte tělo dělat věci, na které se zrovna necítí. Každý den jsme schopni podávat jiné výkony, proto respektujte své tělo. Pokud Vám v daný okamžit přijde některá pozice náročná, zkuste jinou variantu nebo ji úplně vynechte.

.

7) NERUŠTE OSTATNÍ

PWJ je skupinové cvičení, přesto chodí na lekci každý s vlasním záměrem a sám za sebe. Nerušte ostatní klienty svými hlasitými poznámkami, vzdechy nebo povídáním s kolegou.

.

8) VYPNĚTE MOBIL

Vypnutí mobilu je jedno ze základních pravidel. Není nic horšího, než zvonění mobilu během relaxace.

.

9) OSOBNÍ PROSTOR

Respektujte osobní prostor a rozložte si podložku tak, abyste během cvičení neomezovali klienty kolem sebe. Při pohybu po místnosti nešlapte na podložky ostatních.

.

10) NEUTÍKEJTE BĚHEM RELAXACE

I když máte něco důležitého, vydržte až do konce hodiny a užijte si relaxaci. Je to možná ta nejdůležitější pozice z celého cvičení.

 

zpět

 

Načerpejte novou energii právě u nás... chci sportovat

Aktuality